Kolejne ugody w tym tygodniu

O tym, że wygrana jest w zasięgu ręki nie ma już złudzeń chyba nikt, kto zetknął się z tego typu polisą oraz zasięgnął informacji w kilku kancelariach. Oczywiście nie każda jest w stanie taką ugodę zawrzeć czy nawet podjąć się mediacji.

Nadal stanowczo odrzucamy pozwy zbiorowe (niektórzy ponad rok temu złożyli pozwy i do tej pory nawet pozew nie został złożony).

A jak to się ma do ugody? Na jakiej zasadzie towarzystwo proponuje ugodę, z jakich towarzystw, komu, wg  jakiego klucza?

Napisał dziś do nas Pan Maciej, który został pokierowany pod koniec roku 2014 do jednej z naszych partnerskich kancelarii:

Witam Pana- jedna z poleconych kancelarii prowadzi mi sprawę przeciw Getin Bank. W skutek jej działań bank chce iść ze mną na ugodę ” za plecami” kancelarii, ponieważ gdy sprawa miała iść do Sądu to z Getin zamiast dać odpowiedź kancelarii zadzwonili do mnie ,że chcą iść na ugodę i jutro mam ja podpisać. Pisałem do adwokata już odnośnie tego czy iść na tą ugodę . Bank zaproponował mi 95% sumy o jaką walczymy. Ja się godzę, myślę, że adwokat również. Dziękuję za wszelka pomoc.”

 

Czyżby Getin poszedł po rozum do głowy?

Ta kwota nie była duża, bo około 6.000zł, ale to pierwsza z Getinem! Z tego co się orientuję to chyba Pareto.

W tym miesiącu ugody zawarto również z Aegonem (3), Generali (2) i Skandią (1)

 

 

 

Administracja