ludzkie historie

Witam,

Wciąż wpłacam na Libra 2 od października 2010.

Nawiązałem już kontakt z jedną z kancelarii Warszawy, ale gdy przeczytałem ich umowę, to podziękowałem.

Na dzień dzisiejszy wpłaciłem już ca 35 tyś PLN i płacę dalej…
A TU Europa mi wmawia, że na moim koncie jest teraz 15600PLN?
20 tyś PLN gdzieś wyparowało…..


Witam ,zwracam się z prośbą o pomoc w związku z podstępnym wprowadzeniem mnie do ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym LUCRO przez GETIN NOBLE BANK S.A.w Hrubieszowie.Moim zamiarem było oszczędzanie pieniędzy i zaproponowano mi podpisanie deklaracji z wpłatą 4.500 zł i comiesięczną składką 186 zł na okres 10 lat.Zapewniano mnie,że mogę wypłacać, kiedy będę chciała i jaki to dobry sposób na oszczędzanie.Deklarację podpisałam 2 grudnia 2010r. a certyfikat i szczegółowe warunki ubezpieczenia otrzymałam 12 stycznia 2011r.Na początku nie wiedziałam,że to będzie polisa.Kilkakrotnie pytałam w banku,jak się z tego wycofać,ale odpowiadano mi,że nie mogę.Czuję się oszukana. W ciągu tego czasu wpłaciłam 13.056zł,a wartość wykupu wynosi 1.669,50zł.Nie mam żadnej informacji o stanie konta i nie wiadomo,gdzie te pieniądze są inwestowane. Z mediów dowiedziałam się,że są protesty oszukanych klientów i zachęcają do ubiegania się o odzyskanie pieniędzy.Ja mieszkam w małej miejscowości i nie wiem ,jak się do tego zabrać.Bardzo proszę o pomoc. Z poważaniem – Maria

Witam, posiadałam polisę SuperFundusz w towarzystwie Compensa. Zakup polisy wyglądał następująco:
Polisę zakupiłam przez agenta firmy OVB, który był wtedy moim partnerem (obecnie jest moim mężem) w roku 2008. Sprzedawał polisy przez kilka miesięcy i na szkoleniach mówili mu, że jest to produkt z którego po 2 latach wpłacania składek można wycofać środki. Przekazana informacja była jasna, przez 2 lata nie można wycofać pieniędzy, ponieważ zostaną wtedy z nich pobrane wysokie koszty (nie było mowy jakie dokładnie). Natomiast po 2 latach wypłaca się pieniądze, które się wpłaciło + ewentualny zysk. Co do zysku na szkoleniach mojego męża mówili – i tak tez on mi przekazał – że po 2 latach zysk może być niewielki ponieważ polisa jest skonstruowana w ten sposób, że im dłużej się oszczędza tym większy zysk na zasadzie „procenta składanego”. Pokazywali wykresy, na których widać było wyłącznie zyski, średnio 7-12% rocznie co wg nich było realną perspektywą stworzoną na podstawie dotychczasowych zachowań rynków. Co do opłat informowali, że w ciągu pierwszych 2 lat „pożerają większość zysków” ale za to potem są bardzo niskie. Nie było ani słowa na temat opłaty likwidacyjnej po pierwszych 2 latach ani o tym, jak horendalne koszty pobierają przy wycofaniu się. Nie pytałam wtedy jaka opłata jest za likwidację przed upływem 2 lat, ponieważ nie byłam zainteresowana odkładaniem krótszym niż 2 lata. Umowę podpisałam bez wglądu do OWU, które przyszły pocztą razem z polisą. Mój obecny mąż tez zakupił polisę w tym samym czasie zaraz po mnie, ponieważ na szkoleniach przekonywali go, że to czysty zysk. O tym jakie koszty powoduje wycofanie się z polisy po 2 latach, dowiedziałam się kiedy chciałam zlikwidować polisę. Szok i niedowierzanie to mało powiedziane.
Nie czytałam OWU po tym jak przyszły pocztą, ponieważ polisa była już podpisana a osoba bliska – mój obecny mąż – która mi ją poleciła również dokonała zakupu i przekazała mi wszystkie informacje, które podali jej na szkoleniu z tego produktu.

Agnieszka

Idea Bank wciągnął nas w polisę inwestycyjną TU Europa,zapewniając że jest to dobra Inwestycja.Po mimo że po 8 dniach odstąpiliśmy od umowy to i tak zabrano nam ponad 5 tyś zł.Proszę o wiadomość jak możemy z kontaktować się z państwem żeby odzyskać swoje pieniądze.Pozdrawiam Maria

Witam, zostaliśmy z mężem oszukani przez Open Finance placówka w Lubinie /Dolny Śląsk/ w polisolokatę Lucro-TU Allianz w lutym 2011r . Kiedy zorientowaliśmy się i dowiedzieliśmy się o opłatach itd napisaliśmy reklamację nie uznaną przez Open Finance, nie pomogły nam ani prokuratura rejonowa ani rzecznik konsumentów w Lubinie.
Dzięki interwencji Rzecznik Ubezpieczonych odzyskaliśmy 57% wpłaconych do Allianz środków tzw. wartość rachunku / bez pobierania opłat likwidacyjnych/ Stratni jesteśmy każde z nas po 4311 zł /tj. różnica wpłaconych pieniędzy bez odsetek. RZU zwróciła się w naszym imieniu do Open Finance- ale oni podtrzymali swoje stanowisko i nie uznają reklamacji- bo podpisaliśmy deklarację przystąpienia wraz z załącznikami których faktycznie nie otrzymaliśmy.Allianz nie przyznaje się do winy bo to nie oni nas wkręcili w ten sposób w ten produkt i całą winą obarczyli Open Finance w piśmie do RZU .
Zwróciliśmy się do Open Finance o zwrot tych po 4311 zł , ale 2 razy dostaliśmy odmowną odpowiedż.
Proszę o informację czy jest jakaś możliwość pomocy z Państwa strony i jaki byłby koszt? Z pozdrowieniami Cz.

Witam. Szukam pomocy prawnej w związku z tym, iż trzy lata temu poprzez doradców Open Finance zostałem wmanipulowany w produkt firmy Axa o nazwie Axa Premia. Na chwilę obecną jestem na etapie wypowiedzenia umowy i oczekuję dokumentów zwrotnych z Axy wraz z rozliczeniem tzw opłat w wysokości 100 % wkładu  Kwota sporu to około 19 tys zł, poszukuję prawnika, który będzie reprezentował mnie przed sądem, nie zamierzam zostawić tej sprawy samej sobie. Będę zobowiązany za wszelką pomoc w tej sprawie.
Dziękuję
Pozdrowienia Darek

Moją historię zacznę od dnia dniu w którym popełniłem ten błąd dotyczący moich oszczędności. 3 październik 2012 dostaje telefon od pani z IDEA BANK (gdzie miałem założone lokaty na łączną kwotę 28 tyś. zł) o propozycji lokaty o wysokim, promocyjnym oprocentowaniu jako nagroda za lokowanie pieniędzy w ich banku. Umówiłem się z nią, że przyjadę do ich siedziby w Sosnowcu (mieszkam w Zawierciu) następnego dnia. Dzień 4. 10. 2014. Przyjeżdżam rano na wskazany adres w Sosnowcu (ulica Modrzejowska
9) znajduję budynek, który oklejony jest znaczkiem Tax Care. Wchodzę, na wstępie wita mnie miła pani i pyta się w jakiej sprawie. Odpowiadam, że byłem umówiony z kimś w sprawie lokaty. Po chwili czekania przychodzi miły pan, przedstawia się: Adam Kowal, doradca firmy, zaprasza do swojego pokoju.
I zaczyna się przedstawienie. Uprzejmy pan przedstawia mi następujące warunki:
– wypłata dotychczasowo naliczonych odsetek w wysokości : 156,97 zł
– otwarcie nowej lokaty na 3 miesiące, na kwotę :23 264,00 zł o świetnym oprocentowaniu 13,23 % brutto w promocji „Negocjator”
– oraz to co najważniejsze; otwarcie planu oszczędnościowego na 15 lat ze składką miesięczną tylko 136 zł oraz 4500 jako Składka pierwsza. Nazwa: Stabilny Plan Oszczędnościowy. Przedstawia wykresy ile mogę ewentualnie zyskać. Mówi, ze nie ma żadnego ryzyka, że dostaję 100% ochrony zainwestowanej kwoty. Czyli nic nie stracę a mogę tylko zyskać. Dodatkowy atut (niby) inwestowanie w pewnie obligacje Stanów Zjednoczonych, Niemiec, akcje krajów wschodzących i złoto. Wpłacam to 4500 + składka a
zyski mają być od razu od całej kwoty którą wpłacę w ciągu 15 lat. Myślę – super. Takie oszczędzanie na przyszłość będzie dobre dla mnie. Dopytałem się o ewentualne wcześniejsze zerwanie umowy to pan wspomniał mi coś o opłacie likwidacyjnej ale bez szczegółów. Podpisałem stosowne dokumenty i wyszedłem zadowolony. Wpłaciłem pierwszą składkę. Po 2 tygodniach przyszedł certyfikat z TU EUROPA, jedna karta więc się przyjrzałem a tam jak byk napisane: Certyfikat potwierdzający objęcie ochroną
ubezpieczeniową na warunkach grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „Stabilny Plan Oszczędnościowy”. A na drugiej stronie wysokość opłat likwidacyjnych. Już wtedy coś mi nie pasowało ale myślę. Jak nic nie stracę to przynajmniej za te 15 lat będę miał pieniądze odłożone a zawsze przyda się zastrzyk gotówki.

Pozdrawiam, Krzysztof.

Witam w tamtym roku chciałam złożyć pieniądze na lokacie poszłam do getin banku i tam pani ładnie przedstawiła ofertę dziesięciokrotki wszystko ładnie pieknie ,a teraz wychodza kwiatki ,chciałam odzyskać pieniądze to mi powiedzieli ,ze moge dostać ale połowę wplaconej sumy.Co za hieny proszę o pomoc i instrukcje co mam zrobić żeby odzyskac pieniądzę .Jest to kwota 2600 ,to dla mnie bardzo duzo ..Pozdrawiam A.S.

Witam,

kolejny zrobiony w „balona”. Proszę podpowiedzieć w jaki sposób walczyć z ubezpieczycielem. Wpłacałem 5 lat (wpłata miesięczna 200zł) i przeszedłem na polisę bezskładkowa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Darek R.

Witam serdecznie

Mam produkt Pareto II TU EUROPA na 15 lat na wartość 200.000 zł sprzedany w 11.2009 roku przez Noble Bank.
Wpłaciłem już ponad 100.000zł. Umowa nadal biegnie gdyż boję się przerwać wpłaty.
Czy Państwo tylko walczycie o opłaty likwidacyjne?
Ja bym chciał jako osoba wprowadzona w błąd wypowiedzieć umowę i żądać zwrotu wszystkich wpłaconych środków.
Informowano mnie przy sprzedaży tego produktu że inwestuję w fundusz inwestycyjny oparty ma indeksie giełdowym banku BNP Paribas a jak się okazało po tym jak mam możliwość logowania się i podglądu mojego konta, że cena jednostki a więc i moje oszczędności zmalały o 70% podczas gdyż ten indeks spadł o 16%.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem
Grzegorz L.

Szanowni Państwo,

podobnie jak wielu innych klientów GETIN wszedłem w tą inwestycję
zakładając je cztery przy pomocy „opiekuna” Open Finanse przy okazji
otrzymania kredytu hipotecznego. Jedną z tych umów właśnie wypowiadam,
pozostałe trzy cały czas funkcjonują.Wiem, że Państwo zajmujecie się tym tematem, proszę o informację czy
Wasza pomoc jest cały czas aktualna i co należy zrobić aby z niej skorzystać

pozdrawiam daniel

Witam,Przypadkowo usłyszałam o Waszej stronie. Mam dwie polisy od ok. 2-óch lat. Prawdopodobnie niebawem stracę jedno ze źródeł utrzymania i nie będę mogła płacić dalszych składek. Okazuje się, że nie odzyskam także mojego wkładu. Czy istnije szansa by jednak odzyskać to, co wpłaciłam?Pozdrawiam

Katarzyna R.

Witam,

Niestety również dałam się wmanewrować w pseudo ubezpieczenie z Open Life. Dopiero (teraz po roku) zorientowałam się, że to jedna wielka ściema. Jeszcze nie rozwiązałam z nimi umowy, ale aktualnie czytam na ten temat i chcę zakończyć tą nierówną walkę. Czy nadal zbieracie osób do wspólnego pozwu. Chętnie się dołączę. Tym bardziej że doradca finansowy na etapie sprzedaży „ubezpieczenia z opcja oszczędzania” obiecywał mi, ze po 15 latach mam 100% pewności, ze wyjmę wszystkie pieniądze, które włożyłam oraz procent zarobku (nie określił jaki)

Pozdrawiam
Monika W.

Witam, mam wykupione w skandii produkt Multiportfel Złoty Wiek. Obecnie saldo moich wpłat wynosi 9 260, 58 zł. Wartość umowy to 8940,20 zł. Chciałbym zlikwidować polisę jednak wysokość świadczen wykupu wynosi ok. 3500 zł co mnie do tego zniechęca. Produkt zakupiłem 18.05.2010r. Obecnie jestem na okresie bezskładkowym. Proszę o informacje jaką kwotę w przypadku umowy mogą Państwo uzyskać i na jakich warunkach.

Pozdrawiam
Krzysztof D.

Witam,

W 2012 roku rozwiązałam polisę ubezpieczeniową w Generali, przy zebranych środkach w kwocie 23 000 PLN pobrali tytułem opłaty likwidacyjnej około 20 000 PLN.
Chętnie skierowałabym sprawę do sądu.

Jeśli nadal Państwo się zajmują takimi sprawami bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Monika O.

Prosze o kontakt w sprawie polisy inwestycyjnej TU EUROPA gdzie zastaliśmy wciągnięci przez Idea Bank bo było to waróniem otrzymania kredytu,przy likwidacji zabrano nam wszystkie pieniadze,Prosze o kontakt tel.607****** lub o podanie tel.to odzwonię Pozdrawiam Maria

witam,
pisze do państwa gdyż chcialbym wypowiedziec polise na zycie. Polisa AXA życie. wpłacam juz 3 lata mam okolo 17000 wpłat a saldo znacznie poniżej tych wpłat. wiem ze paewne koszty zwiazane z zerwaniem polisy sa nieuniknione. Ile Państwo są w stanie odzyskac z tej kwoty?

pozdrawiam, Sławomir M.

Witam. Od dłuższego czasu poszukuję pomocy aby „uwolnić” się od Towarzystw AEGON i NORDEA ale napotykam na „niemożność”. Przed Świętami trafiłem na Państwa adres z informacją o tym, że zajmujecie się takimi sprawami. Z niekłamanym uczuciem ulgi i nadziei piszę do Państwa aby dowiedzieć się czy w ogóle to możliwe i na jakich warunkach? Jako że to już koniec 2013 roku, zatem z gratulacjami za wszystkie osiągnięcia w mijającym roku życzę wiele radości ze strony tych, którym pomożecie w ich trudnych sprawach a satysfakcji własnej z prowadzonej działalności.

Pozdrawiam Andrzej N.

Witam. Jestem z polecenia znajomego. List ten dotyczy inwestycji którą aktualnie będę chciał zamknąć a mianowicie OVB Future Invest. Konto mam założone od 10.07.2008 wpłaciłem. Suma składek opłaconych: 15 320,46 zł

Aktualna wartość umowy : 15 378,08 zł,

Wartość wykupu: 3 800 zł

* Prezentowane wartości wykupów /zwrotów pomniejszone zostały o opłaty należne zgodnie z zapisami OWU.

** W przypadku wypłaty, wartość wykupu pomniejszona zostanie o należny podatek od zysków kapitałowych.

Gdy to ujrzałem myślałem że wyjdę z siebie. Człowiek prawie sześć lat oszczędzał żeby oddać to cudzemu.

Nie potrafię się z tym pogodzić. Proszę o odpowiedź czy da się coś z tym zrobić, ile to mnie będzie kosztować i czy gra jest warta zachodu?

Do listu dołączam OWU.

Moje miejsce zamieszkania to Tychy woj. śląskie

Tomasz S. mąż ubezpieczonej.

Szanowni Państwo,

Od marca 2009r. jestem „wmanewrowana” w ubezpieczenie Libra w TU Europa, które zostało mi wciśnięte przez Open Finance. Już otrzymałam od nich przelew w kwocie 2734 PLN. Nie opłacałam składek regularnie w związku z moją trudną sytuacja finansową, Wpłaciłam na ich konto 4500 składka pierwsza + 6588 w składkach bieżących. Wnioskuję że potrącili mi jakieś 60% pieniedzy. Jest jakaś szansa odzyskania moich pieniędzy.

Pozdrawiam,
Renata D.

witam , mam sprawę z Allianz Polska poprzez Open Finanse. Zostało wyudzone mi 20 tys zl umowa OFALG…..
Jeśli są Państwo w stanie zająć się sprawa i wyegzekwowac pieniadze to chetnie skorzystam, nie zostalem poinformowany w Open finanse ze jesli przed czasem zerwe umowe srodki mi przepadaja

pozrawiam
Tomasz G.

Szanowni Państwo!
W marcu br. przystąpiłam do wpłacania regularnej składki po 150 zł miesięcznie na polisę inwestycyjną db Inwestuj w przyszłość w Skandii. Polisa ta została założona za pośrednictwem Banku Deutsche Bank.
Po wpłacaniu regularnie składki zauważyłam, że pomimo moich starań i ciągłej analizy w jakie fundusze zainwestować, systematycznie tracę na tej inwestycji. Po drugie co miesiąc potrącana jest opłata administracyjna 9 zł jak również wzrastająca z miesiąca na miesiąc opłata za zarządzanie.
W tej sytuacji postanowiłam zrezygnować i rozwiązać umowę, ale poniosę koszty opłaty likwidacyjnej, czyli rezygnując w 1 roku oszczędzania stracę 100% wpłaconej kwoty.
Bardzo proszę o szersze informacje w związku z pozwami zbiorowymi. Jestem niestety posiadaczem produktu Libra II i będąc nabitym w butelkę chciałbym odzyskać swoje pieniążki. Proszę o pomoc
Z wyrazami szacunku
Tomasz H.

Dzień dobry.
Proszę o informację n/t możliwości odzyskania części składek z polisy ubezpieczeniowej w Towarzystwie AXA Polska SA. AXA zerwała ze mną umowę po nieopłaceniu rocznej składki i naliczyła sobie z tego tytułu 60% kosztów !!!
Jerzy J.

Witam,
zwracam się do Was z zapytaniem, czy jest jeszcze możliwość dołączenia do pozwu przeciwko skandii. Po prawie roku chcę zrezygnować z wpłacania składek, ale oczywiście mogę odzyskać „aż” 4% ze swoich pieniędzy.
Jeszcze nie wypowiedziałam umowy. Doradźcie proszę, jakie dokumenty powinnam pozyskać od Skandii.
pozdrawiam,
An

Witam,

Od 10 miesięcy jestem klientką 15 letniego funduszu inwestycyjnego w Skanii,

Wpłaciłam 2000 Pln (200 zł miesięcznie) – na koncie mam 1804 zł. Obiecywano 12%,

Niestety po prawie roku jestem prawie 200 zł do tyłu. Co będzie dalej?

Gdy chciałaby na dziś rozwiązać umowę – agentka poinformowała mnie, że dostanę 50 zł.

Czy można odzyskać całą wpłaconą sumę, jutro mam termin wpłacenia kolejnej składki,

Ale ja straciłam zaufanie i nie mam przekonania co do tego produktu…

Jest jakaś rada i sposób na uczciwe oszczędzanie bez ograbiania klientów?

Witam,

Jaki jest koszt uwolnienia się od Skandii?

Pozdrawiam,
Piotr S.

Witam,

Słyszałam, że specjalizują się Państwo w sprawach związanych z rezygnacją z poliso-lokaty Towarzystwa Europa.
Wraz z mężem 5 lat temu przystąpiliśmy do takiego Towarzystwa, DZIEKI! Doradcy finansowemu Open Finance – niestety zostaliśmy oszukani poliso-lokata, która miał być zwykła lokatą, na która wpłacamy pieniądze i możemy wypłacać kiedy chcemy, niestety okazała się inwestycją na 15 lat bez możliwości rezygnacji, a raczej z możliwością tylko że przez 3 pierwsze lata wcześniejsza rezygnacja kosztuje nas 100 zgromadzonych środków. Obecnie mamy zgromadzone z mężem około 35 tys. z wyliczeń a raczej z
inwestycji Towarzystwa Europa wynika ze mamy z ledwo 14 tys.
Proszę o informacje czy mogą nam Państwo pomóc.

Pozdrawiam
Antoni K.

Witam
Mam polisę ubezpieczeniową w Skandii na 30 lat .W tym miesiącu kończy mi się obowiązkowy pięcioletni okres płacenia umowy i widzę ,że ciągle tylko tracę i nic nie zyskuję, to co wpłacam idzie na obsługę konta.Chciała bym te pieniądze wypłacić , ale chcą mi wypłacić niecałe 50 %.
Chciała bym się dowiedzieć o warunki umowy i ile by mnie kosztowała wszystko jak chcę odzyskać około 15 tyś

Z poważaniem Anna

Witam

Moje pytanie: czy moge ubiegać sie o odzyskanie pieniedzy od firmy ubezpieczeniowej Aegon w maju 2012 roku agent ubezpieczeniowy firmy Axa naciągną mnie na polise plan inwestycyjny płaciłem półtora roku, srodki zgromadzone to 19 000 tysiecy, po półtora roku nie byłem w stanie wpłacac dalej pieniedzy z powodu utraty pracy. Firma ubezpieczeniowa rozwiązała umowe na podstawie braku wpłat w umowionym terminie. W rezultacie odzyskałem nie całe 5 000 tysiecy bo niby nie były jeszcze zaksiegowane. Umowa została rozwiazana w pazdzierniku 2012r straciłem 14 000 tysiecy złotych. Moje pytanie to oczywiscie czy jest szansa na odzyskanie jakichś pieniedzy?

Pozdrawiam Mateusz

Dzień dobry!
Open Firance namówił mnie na polisę Libra w T.U. EUROPA, po 3latach straciłem ponad połowę swoich pieniędzy, oczywiście opłaty likwidacyjne blokują mi ucieczkę.
Proszę o pomoc.
Marcin K.