Dlaczego nie powinieneś ufać kancelarii z reklamy

Dostaliśmy ostatnio takiego maila:

proszę o polecenie Kancelarii godnych zaufania i nie bardzo drogich.Sprawa pokrótce wygląda tak.Polisolokata w Aegon,dokumenty ok 4 lata temu przekazane do Kancelarii LEX we Wrocławiu.Sprawa leży.Na zapytania odpowiadają,że czekają na pozew zbiorowy itp. itd..Spławianie klienta.Myślę,że błędem klienta było podpisanie umowy cesji wierzytelności.W załączeniu przesyłam Państwu dokumenty z Aegon oraz umowy zawarte z Kancelarią.Proszę o pomoc.Sprawa dotyczy osoby-matki samotnie wychowującej dziecko na dodatek zmagającej się z chorobami.Liczę na państwa pomoc. Pozdrawiam.

Żaden poważny prawnik nie poleci klientowi pozwu zbiorowego, chyba, że zależy na na wpłacie i …niedoprowadzeniu pozwu do finału.

O stawkach kancelarii w kwestii odzyskania opłat likwidacyjnych pisaliśmy wielokrotnie. Pewna kancelarii, która również się reklamuje, z Wrocławia, której nazwa zaczyna się na A. za odzyskanie kwoty poniżej 5.000 złotych zażyczyła sobie 49% brutto!

Dwie kancelarie, również z Wrocławia, również z reklam o nazwach L. i S.I. to dwie „kancelarie”/firmy, które powstały nie dalej jak 3 lata temu, są prowadzone przez te same osoby, sa niezwykle drogie a
co ciekawe i na co zwrócił nam kiedyś uwagę jeden z czytelników, pochlebne komentarze w Internecie na ich temat pisane są z jednego IP komputera pod różnymi imionami.

Kiedyś pewna Pani prosiła o polecenie kancelarii, sprawdzonej, bo powierzyła swoją sprawę do firmy…która się zwinęła.

Dlatego tak ważne jest sprawdzenie i zaufanie kancelarii prawnej, polecanej przez innych, niekoniecznie reklamującej się w Internecie, do spraw przeciwko Skandii, Aegon, AXA czy TU Europa.

Administracja