Składajcie pozwy – radzą frankowiczom prawnicy

Ponad pół miliona Polaków wciąż zmaga się z kredytami frankowymi. Do Poznania przyjechali w piątek prawnicy z całej Polski, zajmujący się pomocą frankowiczom.

Punktem centralnym spotkania był wyrok TSUE i wyższość pozów indywidualnych nad zbiorowymi, dokładnie jak ma to miejsce wg przypadku polis inwestycyjnych.

Jeszcze do niedawna część spraw indywidualnych ws kredytów pseudo frankowych kończyło się wygraną banku. W ostatnich latach trend wyraźnie się odwrócił. 

Radca prawny Mariusz Korpalski podkreśla, że 80 procent spraw kończy się pozytywnie dla zmagających się z kredytem walutowym:

Zachęcamy do pozwów indywidualnych, ponieważ to rozwiązanie najprostsze. W sytuacji, w której sądy wiedzą już jak się zachować, przynajmniej w sytuacjach typowych, pozew indywidualny jest lepszy. Wprawdzie płaci się więcej, niż w przypadku sprawy zbiorowej czy łączonej, ale jest to proces bez porównania krótszy i prostszy. 2-3 lata po złożeniu pozwu możemy spodziewać się prawomocnego rozstrzygnięcia sądu. 

 
Zebrani w Poznaniu prawnicy liczą, że w październiku Trybunał Sprawiedliwości UE wyda przełomowe orzeczenie w sprawie pytań polskiego sędziego. Ten ostatni zadał pytanie, czy po wykreśleniu z umowy kredytowej klauzuli, która jest bezprawna, można w jej miejsce zawrzeć nowe punkty.

A kto dziś proponuje najtańsze pozwy w kraju?

http://oszukaniprzezpolisy.pl/kredyty-frankowe/

Administracja