Czy sprawę unieważnienia można przeprowadzić samemu, bez prawnika?

 

Teoretycznie tak, ale doświadczenie i umiejętności mają bardzo istotne znacznie ew. prawidłowym sformułowaniu roszczeń i argumentacji. Istotne jest także postępowanie dowodowe. Zdarzają się przypadki, że nieprawidłowe oznaczenie pozwanego (błąd w nazwie) powodują oddalenie powództwa. Także istotne jest złożenie wniosków dowodowych – brak doświadczenia w tym zakresie może powodować nieudowodnienie roszczeń. Pozwani potrafią udzielić odpowiedzi na pozew nawet na 100 str. z licznymi wnioskami dowodowymi oraz załącznikami, potrafią kwestionować wszelkie okoliczności sprawy a także wykorzystywać informacje przeciwko konsumentom (np. są przypadki, gdy konsument zamieści informacje o swoim doświadczeniu na portalach karierowych, a zakłady ubezpieczeń wykorzystują te informacje do budowania argumentacji). Bez doświadczenia z takimi zrachowaniami konsument lub niedoświadczony prawnik nie będą w stanie sobie poradzić w temacie opłat likwidacyjnych a my cały czas mówimy o UNIEWAŻNIENIU jej w całości!.

Powyższe tyczy się prostych nawet spraw o zwrot opłat likwidacyjnych. Jeśli zaś klient chciałby dochodzić nieważności umowy i zwrotu wszystkich składek, opłat administracyjnych itp, to sprawa jest z góry skazana na niepowodzenie bez pomocy specjalisty.

Jaki jest problem z TU Europa?

Do Unieważnienia m.in: Światowe Bogactwa, Światowe Rynki, Kwartalne Zyski, Kwartalny Profit, Program Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość, Symfonia Zysków, PARETO II

Administracja