Zostałeś oszukany przez polisy inwestycyjne? Pobrano Ci opłaty likwidacyjne?
POLISY INWESTYCYJNE tak popularne w latach głębokiego światowego kryzysu to jedne z najniebezpieczniejszych produktów dla społeczeństwa. Ubrane w otoczkę ubezpieczenia, choć nie mające z nim nic wspólnego, ryzykowne lokaty kapitału od 2005 roku są niezgodne z dyrektywami Unii Europejskiej i nie spełniają aż 17 punktów wymaganych przez Wspólnotę.
Zatem polisy powinny zostać uznane za nieważne – a wszystkie pieniądze zwrócone klientom. Niektóre kancelarie podejmują się reprezentowania klienta w sądzie w sporze o uznanie umowy za niedozwoloną i walkę o całość środków wpłaconych. Klienci zostali oszukani przez polisy i opłaty likwidacyjne.
Jakie zatem decyzje podejmować? Rezygnować z polis? Zbyt duża strata choć tak samo duża szansa na odzyskanie choć znacznej części tych pieniędzy. Można poczekać aż straty będą większe a nas nie będzie stać na kolejne wpłaty. Można po wymaganych latach składkowych zaprzestać wpłat i przez kolejne 20 lat patrzeć jak opłaty zjadają kapitał.
Postępujący kryzys sprawi, że pozostałe środki stracą całą swą wartość albo zostaną wykorzystane na opłaty administracyjne.
W obecnym systemie monetarnym oszczędności całego życia mogą zniknąć w mgnieniu oka twierdzi Larry Parks (dyrektor zarządzający The Fundation for the Advancement of Monetary Education – FAME)
Jeśli zostałeś oszukany przez polisy zgłoś się do nas!
Zostałeś oszukany przez polisy inwestycyjne? O co możesz walczyć?
O co tak na prawdę chodzi i o co tak na prawdę ta cała walka?
Polisy inwestycyjne, które były (bo już nie są) konkurencją dla FI przez długi czas dziś przechodzą załamania, albo raczej odczarowanie. Okazuje się, że banki i TU stosowały akt zbiorowego oszustwa swoich klientów tak konstruując warunki ubezpieczenia by były one nieczytelne lub po prostu nie informując klientów o wszystkich „za i przeciw”. Pośrednicy zachwalali swoje produkty jako doskonały sposób na dodatkowa emeryturę, często w sposób niezgodny z prawem. Mówiąc wprost, klienci zostali oszukani przez towarzystwa! Oszukani przez polisy!
Oszukani na opłatach likwidacyjnych! Etyki brakuje również w samej konstrukcji takiego „planu”. Oczywiście nie chciałbym wrzucać wszystkiego do jednego worka, bo są tez dobre produkty.
Długość trwania polisy dochodziła do 30 lat a wcześniejsze jej zerwania groziło utratą oszczędności. Składka na ubezpieczenie, która miała je gwarantować była znikoma, może 1%. To nie koniec kontrowersji. Wysokość opłaty likwidacyjnej np. w TU Europa, Aegon, Skandia w pierwszych latach wynosiła 100%, podczas gdy w Niemczech „aż” 4%. Polak miał okazać się głupi i uwierzyć, że są to koszty „wystawienia polisy” i pracy agenta! Produkty pod słynnymi nazwami „Kwartalny Profit”, ” Lucro”, „Libra”, w których plan oszczędzania zakłada wpłatę większej ilości pieniędzy na start i systematycznych wpłat, większości klientom przyniosły straty na przestrzeni ostatnich 3-4 lat. Podpisanie paktu z diabłem!
Oszukane osoby nie zdawały sobie sprawy, że na zyski muszą czekać kilka lat (przy dobrej koniunkturze i pod warunkiem, ze pokryją choćby opłaty administracyjne) a przecież „doradca” rysując piękne wykresy zaczynał od + 12%.
Polisy inwestycyjne to produkt nieopłacalny. Zachód już to wie, firmy swą ekspansję zaczynają na wschodzie, ale tu też nadeszło zderzenie ze ścianą.
Getin o połowę obniża opłaty likwidacyjne, Aegon i AXA po przegranej w sądzie na nowo wyliczają te opłaty. Nordea wycofuje polisy Efekt, Super premia i Strateg. Allianz i Nordea podpisują z nami ugody!
Ale niektóre TU pomimo wyroków sadów nadal bezczelnie stosują zapisy o opłacie likwidacyjnej wynoszącej 100%. Maksymalizacja zysków – to główny cel tych firm. Uczy się agentów praktyk sprzedaży a oni siebie nazywają doradcami finansowymi z wiedzą co jest najlepsze dla klienta. Bądźmy świadomi, że tacy sprzedawcy nie mają bladego pojęcia co jest dla nas dobre.
Bo jak taki produkt ma być dobry skoro:
1. związuje klienta na 25-30 lat? Ktoś ma magiczna kulę?
2. nic Cię nie zabezpiecza przed utrata pieniędzy,
3. to najdroższy produkt w utrzymaniu, koszty roczne to 15-20% wpłat
4. przerwiesz program, stracisz pieniądze
5. nieetyczna sprzedaż
Jeśli zostałeś oszukany przez polisy i pobrano od Ciebie opłaty likwidacyjne zgłoś się!
www.oszukaniprzezpolisy.pl