„Źródłem wyczerpujących informacji są natomiast rozmaite strony internetowe, gdzie można nie tylko dowiedzieć się, czym są tzw.
polisolokaty i opłaty likwidacyjne, ale również zapoznać się z orzecznictwem sądowym w tym zakresie. Na tychże stronach znaleźć można adresy firm odszkodowawczych oraz kancelarii prawniczych świadczących usługi w zakresie odzyskiwania pieniędzy wpłaconych na potocznie nazywane tzw. polisolokaty.
Podkreślić należy, że wiele kancelarii wręcz specjalizuje się w odzyskiwaniu opłat likwidacyjnych, obsługując wnioski powodowe zarówno indywidualne, jak i zbiorowe.
Zapewne z inicjatywy lub też przy współpracy niektórych kancelarii czy osób z nimi powiązanych powstały strony internetowe oraz aktywnie działające grupy społecznościowe na portalu Facebook.
Można tu wymienić takie adresy internetowe, jak: www.przywiazanidopolisy.pl, www.oplatylikwidacyjne.pl, www.odpolisowani.org, www.ubezpieczeniainwestycyjne.com.pl, czy www.oszukaniprzezpolisy.pl.
Odpowiednio na portalu Facebook powstały społeczności: Polisy to kradzież, Przywiązani do polisy, Opłaty likwidacyjne, Odpolisowani. Niektóre z inicjatyw przybrały nawet formę prawną stowarzyszenia, o czym będzie mowa dalej.
Jak dowiadujemy się ze strony www.oszukaniprzezpolisy.pl, jest to serwis dla osób poszkodowanych przez towarzystwa ubezpieczeń, mającym dawać wsparcie prawne ofiarom nieuczciwych praktyk rynkowych, dbając przy tym o jak najniższe koszty obsługi prawnej.
Swoją działalność serwis ten rozpoczął w listopadzie 2013 r. i obecnie ma prawie 2600 użytkowników i zleconych spraw. Na portalu Facebook autorzy projektu zamieszczają informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących poszkodowanych, wspomagają się opiniami innych klientów i bazują na poleceniach do sprawdzonych i skutecznych kancelarii prawnych ograniczając w ten sposób ryzyko ponownego wprowadzenia w błąd. Dzielą się swoimi doświadczeniami i poglądami oraz informują o wygranych sprawach sądowych.