Sukcesja Firm

zapro nowe

SUKCESJA W FIRMIE – KONFERENCJA

Doradztwo sukcesyjne to wiedza, która pomaga przedsiębiorcom na przygotowanie firmy do wymiany międzypokoleniowej.

To umiejętność odpowiedzi na pytanie co ma się stać z firmą i jej właścicielem za pięć, dziesięć czy piętnaście lat.

Kogo z sukcesorów zaprosić do współtworzenia firmy a których wyposażyć inaczej.
Planowanie spadkowe poprzedza doradztwo sukcesyjne bo składa się na nie zabezpieczenie firmy przed niespodziewaną śmiercią właściciela lub wspólnika.

Narzędziami tego rodzaju doradztwa jest odpowiedni dobór formy prawnej, gwarantującej ciągłość biznesu, ograniczenie ryzyka gospodarczego do poziomu akceptowalnego przez przedsiębiorcę, testamenty, rozwiązanie kwestii zachowku, eliminacja paraliży firmy wskutek dziedziczenia przez małoletnich, zmiany treści istniejących umów spółek, określenie składu spółki przez wspólników nie zaś przez ustawodawcę, ustalenie planu rozliczeń wspólników ze spadkobiercami odsuniętymi od dziedziczenia udziałów i i inne równie ciekawe.
Rodzinna optymalizacja majątkowa dotyczy osób fizycznych, pozwala „uszczelnić” sytuację rodziny ujmowanej przez pryzmat ryzyka śmierci osoby kluczowej.
Początkiem wszelkich zmian jest nazwanie sytuacji w której się obecnie znajdujemy. Ze względu na niepowszechną wiedzę z obszaru szeroko rozumianego doradztwa sukcesyjnego, nie bez znaczenia jest kto nam doradza w tym ważnym życiowo obszarze. Jeśli chcesz być umiejętnie zapytany to porozmawiajmy.

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości


potwierdzonych potwierdzonych uczestników: 32/50 miejsc