Polski Ład- co dalej z działalnością gospodarczą?

Od jakiegoś czasu otrzymuję zapytania czy prawnicy z różnych miast, których znam i których polecają czytelnicy do spraw związanych ze sporami z bankami czy instytucjami finansowymi/ubezpieczeniowymi (Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk) zajmują się pomocą przedsiębiorcom w ramach przekształceń działalności w spółki by znacznie obniżyć koszty prowadzenia biznesu.

Polski Ład, szumnie promowany jako obniżenie podatków, mocno uderzy po kieszeniach najlepiej zarabiających i prowadzących działalność gospodarczą, rozliczających się z podatków zarówno liniowo jak i stawkami progresywnymi.

Spowodowane jest to zmianą w zakresie składki zdrowotnej.

Obecnie przedsiębiorcy płacą miesięcznie 381,81 zł składki zdrowotnej. Po zmianach będzie ona wynosić 9% dochodów. Co więcej przedsiębiorcy stracą prawo do odliczenia składki od podatku, które obecnie wynosi aż 3945,36 zł w skali roku. Oznacza to, że realnie podatek dla grupy przedsiębiorców według Polskiego Ładu wzrośnie o 9%. Zatem
zamiast 17 %, czy też 19 % przy podatku liniowym przyjdzie im zapłacić odpowiednio 26 % lub 28 %

Jest wyjście!

Aby uniknąć tak drastycznej podwyżki najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców będzie przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, w szczególności w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Będzie to korzystne także dla mikro i małych przedsiębiorców rozliczających się do tej pory z fiskusem 19 % podatkiem liniowym i mającym znaczne koszty działalności.


Opcja prowadzenia działalności w formie spółki będzie korzystna dla przedsiębiorców osiągających przychody poniżej 2 000 000 euro, bowiem spółki takie opodatkowane są CIT w wysokości 9 %. Co więcej przedsiębiorca nadal świadczyć może na rzecz spółki działalność, ale opodatkowaną w formie ryczałtu, co pozwoli zarówno na obniżenie realnej kwoty podatku jak i da możliwość rozliczenia kosztów prowadzonej działalności.

Otwierając się na potrzeby polskich przedsiębiorców zasięgnąłem opinii w kilkunastu kancelariach prawnych (znajomość stawek w kwestii polis inwestycyjnych, kredytów frankowych i ogólno pojętej pomocy prawnej w ciągu 8 lat działalności strony, a także znajomości rynku w kwestii prowadzenia i zakładanie spółek z o.o.) przygotowałem takie zestawienie stawek za kompleksową pomoc w formalnościach i/lub prowadzeniu takich form biznesu.

Osoby zainteresowane proszę o informację na biuro@oszukaniprzezpolisy.pl lub poprzez formularz poniżej

    Adres email (wymagane)

    Treść wiadomości

    Administracja